Ruch Naprawy Polski w wyborach samorządowych 2024. NIC O NAS BEZ NAS!

Ruch Naprawy Polski, organizacja zawiązana w maju 2023 roku na Kongresie Naprawy Polski [APEL KONGRESU], w skład którego wchodzi m.in. Jedność Narodu oraz ruch na rzecz Powszechnego Samorządu Gospodarczego, zarejestrował listy z wieloma kandydatami w wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia 2024 roku w Polsce.

  1. WYBORY DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZKICH
    Ruch Naprawy Polski wystawia kandydatów i kandydatki do sejmików wojewódzkich w 7 województwach Polski.

Do sejmiku świętokrzyskiego [LISTA NR 8 SEJMIKU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO] kandydują osoby w 4 okręgach:

  • Drużyna w okręgu 1: Jan Sposób, Błażej Gawroński, Monika Piotrowska, Robert Guca, Edyta Wątrobińska
  • Drużyna w okręgu 2: Jerzy Garbacz, Radosław Grzeszczak, Michał Gwadera, Bartłomiej Noga, Lidia Ślusarczyk, Grażyna Ludwinek, Kinga Garbacz,
  • Drużyna w okręgu 3: Andrzej Rak, Wiesław Cerazy, Edyta Cieślik, Agnieszka Pietrasiewicz, Paweł Komorowski, Damian Krawiec, Monika Adamiec, Sebastian Wilkowski, Krzysztof Gołębiewski, Elżbieta Kowalik-Sposób, Piotr Frankowicz
  • Drużyna w okręgu 4: Mateusz Kurdek, Jacek Kosowski, Katarzyna Kurdek, Daniel Plech, Małgorzata Rylska, Michał Skalski, Klaudia Guzy.

Do sejmiku mazowieckiego [LISTA NR 12 SEJMIKU MAZOWIECKIEGO] kandydują:

  • Drużyna w okręgu 1: Dariusz Trzonkowski, Janusz Czarnecki, Norbert Nagaj, Agnieszka Pruszyńska, Grażyna Anioł
  • Drużyna w okręgu 2: Benedykt Ćwiek, Zofia Korzeniecka-Podrucka, Michał Kwiatkowski, Grażyna Pasierbowicz, Piotr Zieliński
  • Drużyna w okręgu 3: Hanna Zalewska, Jacek Piątkowski, Katarzyna Pawłowska, Andrzej Kosek, Zenon Wińkowski
  • Drużyna w okręgu 4: Jacek Wińkowski, Małgorzata Langa, Dariusz Kalkuciński, Wiesława Prus, Sławomir Witkowski, Bożena Mazurek, Paweł Połanecki
  • Drużyna w okręgu 5: Marcin Kotowski, Izabela Frączkiewicz, Paweł Stefański, Sylwia Zaczek, Stanisław Sumera, Małgorzata Jaroszek
  • Drużyna w okręgu 6: Wojciech Leszczyński, Piotr Krasieńko, Maria Konarzewska, Barbara Denis, Emilia Węgrzyn, Paweł Bork, Aneta Majsterek
  • Drużyna w okręgu 7: Adam R. Domaradzki, Anna Stefańska, Wiktor Bujalski, Izabela Korszla, Mirosław Rygielski, Mariola Rumińska-Bardet, Zbigniew Jachnicki

Do sejmiku śląskiego [LISTA NR 12 DO SEJMIKU ŚLĄSKIEGO] kandydują:

  • Drużyna w okręgu 1: Anita Błachut, Maria Hrabowska, Marek Rajkowski, Edward Starypan, Halina Zimońska, Hanna Jeglikowska, Zbigniew Kaczmarek
  • Drużyna w okręgu 3: Paweł Helis, Ewa Kuś, Andrzj Klyszcz, Artur Oleksiński, Adam Hanusek, Zenita Jakimczuk, Joanna Książek,
  • Drużyna w okręgu 6: Marek Janik, Beata Figzał, Waldemar Wachowski, Jolanta Wiora, Krystian Pawlik, Irena Ciok, Krzysztof Sarecki
  • Drużyna w okręgu 7: Paweł Van-Snick, Krzysztof Należniak, Jolanta Jurczyk, Stanisław Trzaska, Krystyna Wiecha.

W pozostałych województwach kandyduje do sejmików 26 osób.

PROGRAM RUCHU NAPRAWY POLSKI DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZKICH

  1. WYBORY DO RADY WARSZAWY I NA PREZYDENTA STOLICY

Z ramienia KW Ruch Naprawy Polski kandyduje w stolicy 48 osób [LISTA NR 15 DO RADY WARSZAWY]. Kandydaci i kandydatki Ruchu Naprawy Polski korzystają z biernego prawa wyborczego, które przysługuje każdemu obywatelowi w Polsce w 9 na 10 okręgów stolicy.

Kandydatem Ruchu Naprawy Polski na prezydenta stolicy jest jego przewodniczący Romuald Starosielec.

Romuald Starosielec jest lotnikiem, ukończył Wyższą Oficerską Szkołę Lotniczą w Dęblinie, studia na Wydziale Historii skończył na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze szlify polityczne zdobywał pod okiem śp. Wiesława Chrzanowskiego. Następnie przez lata zajął się biznesem i wrócił do aktywnego życia politycznego w 2015 roku, wznawiając pismo Polityka Polska [NUMERY ARCHIWALNE PDF] oraz jednocząc różne ugrupowania o profilu patriotycznym, narodowym i społecznym w ruch Jedność Narodu [Jedność Narodu], a następnie w większej koalicji pod nazwą Ruch Naprawy Polski. Prywatnie Romuald jest mężem, ojcem i dziadkiem.

Ruch Naprawy Polski skończył 27 lutego br. 9 miesięcy swojego istnienia. W ostatnim czasie zorganizował dwie konferencje programowe, na temat ustroju Rzeczypospolitej w grudniu 2023 roku oraz na temat edukacji i wychowania w lutym 2024 roku [RELACJA Z II KONFERENCJI PROGRAMOWEJ RNP]

  1. Wybory do rad gmin i powiatów

Z ramienia KW Ruch Naprawy Polski kandydują w Polsce inni kandydaci na szczeblach rad gmin i miast oraz na wójtów i burmistrzów:

  • woj. lubelskie – w Garbowie,
  • woj. łódzkie – w Poddębicach i Budziszewicach
  • woj. małopolskie – w Liszkach i Słaboszowie,
  • woj. mazowieckie – w Garwolinie, Górznie, Łaskarzewie, Żelechowie, Gniewoszowie, Przysusze (kandydatem na burmistrza jest Edgar Tomaszewicz), Teresinie i Warszawie,
  • woj. opolskie – w Niemodlinie,
  • woj. podlaskie – w Szczuczynie i Kolnie oraz do Powiatu Łomżyńskiego
  • woj. śląskie – w Dąbrowie Górniczej,
  • woj. świętokrzyskie – w Stopnicy (kandydatem na burmistrza jest Damian Wielgus), Kazimierzy Wielkiej i Ożarowie,
  • woj. wielkopolskie – w Łęce Opatowskiej

Komitet Wyborczy Ruch Naprawy Polski

RUCH NAPRAWY POLSKI NA FACEBOOK – PROFIL OFICJALNY

WPŁATY NA FUNDUSZ WYBORCZY RUCHU NAPRAWY POLSKI

Ruch Naprawy Polski

Numer konta: PL 50 1320 0019 1852 9320 2000 0003

tytuł: wpłata na Fundusz Wyborczy

STRONA KOMITETU WYBORCZEGO RUCH NAPRAWY POLSKI

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top